Masaże klasyczne

Masaże klasyczne

Masaż jest stosowany przez ludzkość już od kilku tysięcy lat. Początkowo, jako instynktowna metoda leczenia wielu dolegliwości, następnie jako sposób na odprężenie i rozluźnienie mięśni. Właśnie jako forma odprężenia jest w dzisiejszych czasach stosowany w wielu salonach masaży. Natomiast leczeniem poprzez masaż zajmują się już dyplomowani fizjoterapeuci. Masaż klasyczny, choć jest fundamentem wielu innych rodzajów masaży, sam stosowany w swojej najprostszej formie ma ogromne grono zwolenników. Masaż klasyczny pleców lub całego ciała jest obecnie bardzo popularny, o czym świadczy fakt, że w niemalże każdym mieście możemy znaleźć gabinet oferujący taką usługę.

Dlaczego masaż klasyczny jest taki popularny?

Masaż klasyczny, zawdzięcza swoją popularność, w dużym stopniu wielu wskazaniom przy jednocześnie niewielu przeciwwskazaniom i przyjemności wynikającej z poddania się masażowi. Osoba, która chce udać się na masaż nie musi być specjalnie przygotowana. Warto jedynie pamiętać, aby nie jeść ciężkostrawnych posiłków i wziąć prysznic przed zabiegiem. Wykonanie masażu/serii masaży jest wskazane dla osób, które mają za sobą skręcenia/złamania (jednak dopiero po okresie leczenia), cierpią na zapalenie mięśni i stawów, na choroby zwyrodnieniowe lub reumatyczne. Klasyczny masaż jest również niezastąpiony przy bólach kręgosłupa, bólach mięśniowych oraz przy walce z wadami postawy. Co bardzo ciekawe, masaż klasyczny sprawdza się także jako sposób leczenia chorób przemiany materii czy nadwagi.

Niestety, jak w przypadku większości zabiegów, dla masażu klasycznego istnieją także pewne przeciwwskazania. Po pierwsze jest wykluczony przy stanach zapalnych skóry. Masażowi nie mogą również poddać się osoby mające problemy z układem krwionośnym, chorujące na miażdżycę, zapalenie żył, żylaki. Masaż wyklucza również stan zapalny i gorączka, kamica nerkowa i wrzody żołądka.

Techniki masażu klasycznego

Podczas masażu klasycznego ciała, masażysta stosuje kilka technik: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, wibrację, poklepywanie, wałkowanie i roztrząsanie. Bywa, że do masażu wykorzystywane są także akcesoria, np. gorące kamienie lub świece, mają one przede wszystkim działanie odprężające. Jednak klasyczny masaż odbywa się głównie przy użyciu rąk i środków poślizgowych.

Masaże klasyczne Łódź

W Spa Bylinowa mamy dla Państwa szeroką ofertę masaży, które wykonują dyplomowani masażyści ze świetnymi kwalifikacjami. Masaże wykonywane w naszym Spa trwają od 30 do 90 min. Wspaniałą propozycją jest również skorzystanie z masażu dla dwojga. Masaż, oprócz relaksu gwarantuje Państwu także świetnie spędzony czas w towarzystwie bliskiej osoby.

Jak przydatne były informacje na tej stronie?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Oceń ten post jako pierwszy.

Najnowsze promocje

DZIEŃ MAMY

Z okazji Dnia Mamy przygotowaliśmy dwie propozycje, w których znajdziemy coś dla ciała, twarzy i ducha.. 🙂 Mleczny peeling całego ciała, który odnowi skórę i przygotuje na dni gorącego lata. Następnie godzinny masaż całego ciała, który zostanie wykonany na odżywczym...

 • Cudowne miejsce. Urządzone z gustem i delikatnością. Mój pierwszy raz napewno nie był ostatnim. Zabiegi przeprowadzone były na najwyższym poziomie. Jestem zachwycona profesjonalizmem Pań. Spa Bylinowa to idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółką po długim dniu.

  Karolina Karwańska Avatar Karolina Karwańska
  7 marca 2020
 • Znakomite doświadczenie i świetny sposób na spedzenie Sylwestra. Wybraliśmy się z żoną do sauny i na zabiegi: półtoragodzinny masaż relaaksacyjny całego ciała (z użyciem gorących kamieni), półgodzinny masaż twarzy i kieliszek szampana przy kominku w strefie relaksu. Wszystko z najwyższą starannością, dawno tak nie odpocząłem. Z pewnością wrócimy na kolejne zabiegi, i to wkrótce. Serdecznie polecam, i by tak rzec sylwestrowo: Spa Bylinowa to petarda!

  Michał Tomasz Godziszewski Avatar Michał Tomasz Godziszewski
  31 grudnia 2019
 • Wspaniałe miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Pełen profesjonalizm. Korzystałam z zabiegów zarówno na twarz jak i ciało. Nie mam żadnych uwag. Świetny klimat, spokój, który jest potrzebny aby chwilę odpocząć. Również porady, które otrzymałam dotyczące pielęgnacji skóry, są bardzo cenne. Na pewno będę korzystać z innych zabiegów.

  Iwona Avatar Iwona
  11 marca 2020
 • Spa Bylinowa to wspaniałe miejsce, zapewniające luksus na najwyższym poziomie! Świetna atmosfera, profesjonalna obsługa oraz wystrój zapewniają niezapomniane wrażenia.

  Marcin Olczyk Avatar Marcin Olczyk
  17 kwietnia 2020
 • Wspaniałe miejsce na relaks, zabrałem tutaj narzeczona na masaż w czekoladzie, po jej opiniach mogę śmiało stwierdzić że warto przyjechać i stracić tutaj godzine czy dwie czasu.

  Patryk Gałązka Avatar Patryk Gałązka
  22 lutego 2020

Facebook

x