Sauna IR Łódź

Sauna IR
Sauna IR Łódź

Sauna IR w Spa Bylinowa

Sauna Infrared (IR), która działa na zasadzie promienia podczerwonego zyskuje coraz większą popularność, dzięki wielu dobroczynnym właściwościom. Podczerwień w medycynie wykorzystywana jest już od wielu lat, głównie wśród sportowców, jednak obecnie podczerwień wykorzystywana w saunach IR zachęca coraz więcej osób do korzystania z niej w przypadku wielu schorzeń lub podczas walki z nadwagą czy cellulitem.

Saunę IR od tradycyjnej (fińskiej lub rzymskiej) różni przede wszystkim temperatura, która w niej panuje. W przypadku sauny IR rozszerzenie naczyń krwionośnych i porów oraz oczyszczanie przez pocenie następuje już przy 40 stopniach Celsjusza, dlatego nie jest potrzebne uzyskanie tak wysokiej temperatury, jak w przypadku tradycyjnej sauny (od 80 do nawet 120 stopni). Ponadto ciepło uzyskane z podczerwieni wnika wgłąb skóry, nawet do 4 mm, przez co ogrzewa ciało od wewnątrz, znacznie poprawiając krążenie i zmniejszając ciśnienie krwi. Dzięki niższej temperaturze wykorzystanej podczas seansu w saunie IR mogą z niej korzystać także osoby z chorobami ciśnienia oraz osoby starsze, bez obaw o swoje zdrowie. Ponadto, sauna IR dzięki wykorzystaniu podczerwieni działa również przy otwartych drzwiach, co pozwala na korzystanie z niej również osobom cierpiącym na klaustrofobię, które nie mogą przebywać w tradycyjnej saunie ze względu na swój lęk. Ogromna dostępność sauny na podczerwień i jej wzmocnione działanie w stosunku do innych rodzajów saun przyczyniło się do wzrostu jej popularności.

Co zyskujemy, korzystając z sauny IR? Zalecany czas przebywania w saunie infrared to 30 minut, w tym czasie organizm może spalić nawet do 900 kcal. Dla porównania, podczas półgodzinnej przebieżki spalamy ok. 300 kcal. Ponadto, dzięki regularnym wizytom w takiej saunie możemy pozbyć się cellulitu. Głębokie rozgrzewanie ciała przez promieniowanie podczerwone powoduje mocne pocenie się, dzięki czemu pozbywamy się niechcianych warstw tłuszczu i wody, które powodują tzw. skórkę pomarańczy na naszym ciele. Sauna IR sprawia także, że nasza skóra jest miękka i oczyszczona, dzięki otwartym porom i usunięciu martwych warstw naskórka. Poza wpływem na nasz wygląd, odwiedzanie sauny IR pozwoli nam także rozluźnić mięśnie i stawy oraz łagodzi ich bóle. Przyspiesza leczenie chorób skóry, reumatyzmu, artretyzmu oraz rwy kulszowej. Wspomaga walkę z trądzikiem, a także pozwala się zrelaksować i zwalczyć stres.

Mimo iż sauna IR jest bardziej dostępna niż inne sauny, wciąż istnieje wiele przeciwwskazań do korzystania z niej. Przede wszystkim z sauny na podczerwień (ani każdej innej) nie mogą korzystać kobiety w ciąży i podczas menstruacji. Przeciwwskazaniem są także nowotwory, hemofilia, epilepsja oraz przebyte w przeszłości udary. Sauny IR należy także unikać przy dużych urazach stawów. Dobrym rozwiązaniem przed wizytą w Saunie IR będzie zaczerpnięcie rady lekarza, który rozwieje nasze wszelkie wątpliwości co do stosowności naszego korzystania z sauny IR.

Najnowsze promocje

Dzień Kobiet

DO WIOSNY JESZCZE CHWILA🌿🌞…
W TYM PRZEDWIOSENNYM CZASIE CZEKA NAS KOBIECE ŚWIĘTO – 8 MARCA 🌷

Pudrowa stylizacja brwi

Nowość w Spa Bylinowa !!!
Henna pudrowa (brow henna) regeneruje i nawilża brwi do samej cebulki, zawiera kompleks witamin, proteiny i antyutleniacze, które wzmacniają włoski, pobudzają wzrost oraz przywracają naturalny bujny kształt i kondycję brwi. W skład zabiegu wchodzi: koloryzacja, geometria oraz architektura brwi.

Strefa udanej imprezy

Drodzy Państwo Spa Bylinowa to idealne miejsce na spotkanie towarzyskie w gronie przyjaciół i znajomych. Niepowtarzalny pomysł na spotkanie świąteczne, urodzinowe, wieczór panieński itp… Specjalizujemy się w imprezach do 15 osób.

Facebook

x

Oddzwonimy/Call back