Wellness

Czym jest Wellness?

Wellness jako pojęcie określa zdrowotną równowagę umysłu, ciała i duszy, która przekłada się na szeroko rozumiany komfort życia. Możemy je uzyskać poprzez zapewnienie sobie dostatniego (traktowane w sposób indywidualny) zdrowia fizycznego, psychicznego, bezpieczeństwa finansowego, rozwoju osobistego oraz przez unikanie niekorzystnych wpływów z zewnątrz. Wellness rozumiane jest również jako równowaga zdrowotna. Dzięki niej, nie dopuszczamy, aby nasz organizm odczuwał przemęczenie czy stany depresyjne, a także nie chorował. W ostatnich latach, wraz ze znacznym wzrostem poziomu życia od czasów drugiej wojny światowej, określenie wellness jest bardzo często wykorzystywane przez kluby fitness, SPA i gabinety kosmetyczne. Sugerują one, że zdrowy tryb życia, czyli aktywność fizyczna, pielęgnacja oraz zdrowe odżywianie pomogą nam osiągnąć oczekiwany dobrostan i dłużej cieszyć się młodością.

W walce o zdrowie warto wyzbyć się stresu

Obecnie, mimo wysokiego poziomu życia trudno o zdrowy tryb życia ze względu na zanieczyszczone powietrze, mocno przetworzoną żywność, a nawet zanieczyszczoną wodę. Dodatkowo stan zdrowia pogarsza nasz tryb życia, bardzo często siedzący i stresujący, bez regularnych pór snu i jedzenia. Coraz częściej zatem ludzie sięgają po pomoc specjalistów żywieniowych oraz trenerów personalnych, dzięki którym udaje im się odzyskać równowagę zdrowotną. W walce o swój komfort niezwykle istotne jest także pozbycie się stresu i odpoczynek, dzięki którym nasz organizm regeneruje się i ma siłę, aby walczyć z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Wellness w Spa Bylinowa

Bardzo często możemy spotkać się z określeniem wellness jako wyznaczonej strefy relaksu w hotelu SPA. Hotele SPA ze strefą wellness oferują swoim klientom najczęściej możliwość skorzystania z basenu, jacuzzi i sauny oraz szeregu zabiegów, takich jak: masaże, peeling, kąpiel w wannie z hydromasażem i wielu innych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych ciała. Jednym z takich miejsc jest SPA Bylinowa w Łodzi, gdzie mogą Państwo zadbać o swój dobrostan fizyczny i psychiczny pod okiem wykwalifikowanej kadry. Dzięki regularnym wizytom i doborze odpowiednich zabiegów mogą Państwo znacznie przyspieszyć walkę z wieloma dolegliwościami, między innymi: przewlekłym stresem, problemami z ciśnieniem, bólem stawów i kręgosłupa czy otyłością.

Jak przydatne były informacje na tej stronie?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Oceń ten post jako pierwszy.

Najnowsze promocje

DZIEŃ MAMY

Z okazji Dnia Mamy przygotowaliśmy dwie propozycje, w których znajdziemy coś dla ciała, twarzy i ducha.. 🙂 Mleczny peeling całego ciała, który odnowi skórę i przygotuje na dni gorącego lata. Następnie godzinny masaż całego ciała, który zostanie wykonany na odżywczym...

 • Wspaniałe miejsce na relaks, zabrałem tutaj narzeczona na masaż w czekoladzie, po jej opiniach mogę śmiało stwierdzić że warto przyjechać i stracić tutaj godzine czy dwie czasu.

  Patryk Gałązka Avatar Patryk Gałązka
  22 lutego 2020
 • Cudowne miejsce. Urządzone z gustem i delikatnością. Mój pierwszy raz napewno nie był ostatnim. Zabiegi przeprowadzone były na najwyższym poziomie. Jestem zachwycona profesjonalizmem Pań. Spa Bylinowa to idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółką po długim dniu.

  Karolina Karwańska Avatar Karolina Karwańska
  7 marca 2020
 • Znakomite doświadczenie i świetny sposób na spedzenie Sylwestra. Wybraliśmy się z żoną do sauny i na zabiegi: półtoragodzinny masaż relaaksacyjny całego ciała (z użyciem gorących kamieni), półgodzinny masaż twarzy i kieliszek szampana przy kominku w strefie relaksu. Wszystko z najwyższą starannością, dawno tak nie odpocząłem. Z pewnością wrócimy na kolejne zabiegi, i to wkrótce. Serdecznie polecam, i by tak rzec sylwestrowo: Spa Bylinowa to petarda!

  Michał Tomasz Godziszewski Avatar Michał Tomasz Godziszewski
  31 grudnia 2019
 • Spa Bylinowa to wspaniałe miejsce, zapewniające luksus na najwyższym poziomie! Świetna atmosfera, profesjonalna obsługa oraz wystrój zapewniają niezapomniane wrażenia.

  Marcin Olczyk Avatar Marcin Olczyk
  17 kwietnia 2020
 • Wspaniałe miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Pełen profesjonalizm. Korzystałam z zabiegów zarówno na twarz jak i ciało. Nie mam żadnych uwag. Świetny klimat, spokój, który jest potrzebny aby chwilę odpocząć. Również porady, które otrzymałam dotyczące pielęgnacji skóry, są bardzo cenne. Na pewno będę korzystać z innych zabiegów.

  Iwona Avatar Iwona
  11 marca 2020

Facebook

x