Masaże terapeutyczne

Masaże terapeutyczne
Masaże terapeutyczne Łódź
Masaż to popularna metoda relaksacyjna, ale przede wszystkim znany od stuleci (a nawet tysiącleci) masaż stosowany jest w formie leczniczej. Masażem nazywamy pocieranie, ugniatanie, uderzanie skóry oraz inne metody oddziaływania mechanicznego na skórę, którego celem jest wpływ na tkanki i narządy wewnętrzne człowieka. Masaż terapeutyczny, odpowiednio dobrany przez specjalistę działa dobroczynnie na układ nerwowy, mięśnie, ścięgna, na układ kostno-stawowy, oddechowy, a nawet układ krążenia czy wewnątrzwydzielniczy. W związku z powyższym nie trudno się domyślić, iż niemalże każdy z nas mógłby odnieść pozytywne skutki wynikające z masażu terapeutycznego ciała. Masażyści stosują kilka metod terapeutycznego masowania, niektóre z nich wymagają specjalnych narzędzi jak: gorące kamienie, świece, pędy bambusa, choć typowo terapeutyczny masaż jest wykonywany zazwyczaj wyłącznie przy użyciu rąk fizjoterapeuty.

Wybór odpowiedniego rodzaju masażu dla osoby masowanej jest niezwykle istotny i zależy od kilku czynników: po pierwsze, bardzo ważny jest rodzaj dolegliwości, który chcemy masażem zwalczyć. Ponadto istotny jest stan zdrowia (poza opisaną dolegliwością), masa ciała i wiek. Masaż to jednak na tyle specyficzny sposób leczenia ciała, że fizjoterapeuta dopiero w trakcie jego trwania dobiera odpowiednią siłę i czas trwania. Zdarza się również, że w trakcie masażu postanawia zmienić metodę, aby osiągnąć zamierzony wcześniej cel.

W ofercie Spa Bylinowa znajdą Państwo doskonałe masaże terapeutyczne wykonane przez najlepszych specjalistów z branży. Naszą kadrę wyróżnia wieloletnie doświadczenie oraz stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu wiemy, jak działać skutecznie. Przed masażem nasz fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad, dzięki któremu rozpozna potrzeby klienta i dobierze odpowiednią technikę. Ponadto, każdy klient przed masażem jest informowany o tym, jak będzie przebiegał zabieg, dzięki czemu może się odpowiednio do niego przygotować. Zanim jednak Państwo zdecydują się na zabieg, warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów, również dla masażu istnieją pewne przeciwwskazania. Masażowi nie powinny poddawać się osoby z problemami skóry, z ranami otwartymi, w okresie krótko po złamaniach i skręceniach, osoby z żylakami oraz chorujące na owrzodzenie lub zapalenie żył, choroby zakaźne, miażdżycę, zapalenie opon mózgowych czy osoby z gorączką. Istnieją również inne, rzadsze dolegliwości, które należy wykluczyć podczas konsultacji z masażystą.

Najnowsze promocje

Dzień Kobiet

DO WIOSNY JESZCZE CHWILA🌿🌞…
W TYM PRZEDWIOSENNYM CZASIE CZEKA NAS KOBIECE ŚWIĘTO – 8 MARCA 🌷

Pudrowa stylizacja brwi

Nowość w Spa Bylinowa !!!
Henna pudrowa (brow henna) regeneruje i nawilża brwi do samej cebulki, zawiera kompleks witamin, proteiny i antyutleniacze, które wzmacniają włoski, pobudzają wzrost oraz przywracają naturalny bujny kształt i kondycję brwi. W skład zabiegu wchodzi: koloryzacja, geometria oraz architektura brwi.

Strefa udanej imprezy

Drodzy Państwo Spa Bylinowa to idealne miejsce na spotkanie towarzyskie w gronie przyjaciół i znajomych. Niepowtarzalny pomysł na spotkanie świąteczne, urodzinowe, wieczór panieński itp… Specjalizujemy się w imprezach do 15 osób.

Masaże terapeutyczne Łódź

Sprawdź ofertę

Facebook

x

Oddzwonimy/Call back