Masaże terapeutyczne

Masaż to nie tylko relaks, to też lekarstwo

Masaż to popularna metoda relaksacyjna, ale przede wszystkim znany od stuleci (a nawet tysiącleci) masaż stosowany jest w formie leczniczej. Masażem nazywamy pocieranie, ugniatanie, uderzanie skóry oraz inne metody oddziaływania mechanicznego na skórę. Jego celem jest wpływ na tkanki i narządy wewnętrzne człowieka. Masaż terapeutyczny, odpowiednio dobrany przez specjalistę działa dobroczynnie na układ nerwowy, mięśnie, ścięgna, na układ kostno-stawowy, oddechowy, a nawet układ krążenia czy wewnątrzwydzielniczy. W związku z powyższym nie trudno się domyślić, iż niemalże każdy z nas mógłby odnieść pozytywne skutki wynikające z masażu terapeutycznego ciała. Masażyści stosują kilka metod terapeutycznego masowania. Niektóre z nich wymagają specjalnych narzędzi jak: gorące kamienie, świece, pędy bambusa. Choć typowo terapeutyczny masaż jest wykonywany zazwyczaj wyłącznie przy użyciu rąk fizjoterapeuty.

Jak odpowiednio dobrać masaż?

Wybór odpowiedniego rodzaju masażu dla osoby masowanej jest niezwykle istotny. Zależy od kilku czynników: po pierwsze, bardzo ważny jest rodzaj dolegliwości, który chcemy masażem zwalczyć. Ponadto istotny jest stan zdrowia (poza opisaną dolegliwością), masa ciała i wiek. Masaż to jednak na tyle specyficzny sposób leczenia ciała, że fizjoterapeuta dopiero w trakcie jego trwania dobiera odpowiednią siłę i czas trwania. Zdarza się również, że w trakcie masażu postanawia zmienić metodę, aby osiągnąć zamierzony wcześniej cel.

Spa Bylinowa oferuje masaże terapeutyczne wykonywane przez najlepszych specjalistów

W ofercie Spa Bylinowa znajdą Państwo doskonałe masaże terapeutyczne wykonane przez najlepszych specjalistów z branży. Naszą kadrę wyróżnia wieloletnie doświadczenie oraz stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu wiemy, jak działać skutecznie. Przed masażem nasz fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad. Dzięki niemu rozpozna potrzeby klienta i dobierze odpowiednią technikę. Ponadto, każdy klient przed masażem jest informowany o tym, jak będzie przebiegał zabieg. Dzięki temu może się odpowiednio do niego przygotować. Zanim jednak Państwo zdecydują się na zabieg, warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych zabiegów, również dla masażu istnieją pewne przeciwwskazania.

Masażowi nie powinny poddawać się osoby z problemami skóry, z ranami otwartymi, w okresie krótko po złamaniach i skręceniach, osoby z żylakami oraz chorujące na owrzodzenie lub zapalenie żył, choroby zakaźne, miażdżycę, zapalenie opon mózgowych czy osoby z gorączką. Istnieją również inne, rzadsze dolegliwości, które należy wykluczyć podczas konsultacji z masażystą.

Jak przydatne były informacje na tej stronie?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Oceń ten post jako pierwszy.

Najnowsze promocje

DZIEŃ MAMY

Z okazji Dnia Mamy przygotowaliśmy dwie propozycje, w których znajdziemy coś dla ciała, twarzy i ducha.. 🙂 Mleczny peeling całego ciała, który odnowi skórę i przygotuje na dni gorącego lata. Następnie godzinny masaż całego ciała, który zostanie wykonany na odżywczym...

 • Znakomite doświadczenie i świetny sposób na spedzenie Sylwestra. Wybraliśmy się z żoną do sauny i na zabiegi: półtoragodzinny masaż relaaksacyjny całego ciała (z użyciem gorących kamieni), półgodzinny masaż twarzy i kieliszek szampana przy kominku w strefie relaksu. Wszystko z najwyższą starannością, dawno tak nie odpocząłem. Z pewnością wrócimy na kolejne zabiegi, i to wkrótce. Serdecznie polecam, i by tak rzec sylwestrowo: Spa Bylinowa to petarda!

  Michał Tomasz Godziszewski Avatar Michał Tomasz Godziszewski
  31 grudnia 2019
 • Spa Bylinowa to wspaniałe miejsce, zapewniające luksus na najwyższym poziomie! Świetna atmosfera, profesjonalna obsługa oraz wystrój zapewniają niezapomniane wrażenia.

  Marcin Olczyk Avatar Marcin Olczyk
  17 kwietnia 2020
 • Cudowne miejsce. Urządzone z gustem i delikatnością. Mój pierwszy raz napewno nie był ostatnim. Zabiegi przeprowadzone były na najwyższym poziomie. Jestem zachwycona profesjonalizmem Pań. Spa Bylinowa to idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółką po długim dniu.

  Karolina Karwańska Avatar Karolina Karwańska
  7 marca 2020
 • Wspaniałe miejsce na relaks, zabrałem tutaj narzeczona na masaż w czekoladzie, po jej opiniach mogę śmiało stwierdzić że warto przyjechać i stracić tutaj godzine czy dwie czasu.

  Patryk Gałązka Avatar Patryk Gałązka
  22 lutego 2020
 • Wspaniałe miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Pełen profesjonalizm. Korzystałam z zabiegów zarówno na twarz jak i ciało. Nie mam żadnych uwag. Świetny klimat, spokój, który jest potrzebny aby chwilę odpocząć. Również porady, które otrzymałam dotyczące pielęgnacji skóry, są bardzo cenne. Na pewno będę korzystać z innych zabiegów.

  Iwona Avatar Iwona
  11 marca 2020

Facebook

x